Markalaşma Yolundaki İlk Adım: Kurumsal Kimlik Nedir?

Şirketlerin pazarlama faaliyetlerinde potansiyel müşterilerine yansıyan, görünen her şey kurumsal kimliktir. Kurumsal kimliğe potansiyel ya da mevcut müşterilerine şirketin kendini ifade etme şeklide diyebiliriz. Kurumsal kimlik yaratıldıktan sonra çok özel bir durum olmaz ise asla değiştirilmezler. Bir şirkete firmaya ilk kez kurumsal kimlik hazırlandığında bu kurumsal kimliğin kitabı da mutlaka hazırlanmılıdır. Kurumsal kimlik kitabı sayesinde şirketler ilerleyen zamanlarda marka bütünlüklerini müşteri algısında korumaya devam ederler. Kurumsal kimlik kitabı sayesinde logolarının nerelerde nasıl kullanılacağı ve basılı materyallerin nasıl yapılacağını kurallarını belirler, logo, diplomat zarf, antetli kağıt, giydirme,cepli dosya gibi olmazsa olmaz tasarımların yapılırken logonun ve renklerin yanlış kullanımını engellerler.

Kurumsal kimlik kullanımda ve yapımında en önemli husus bütün tasarımların amblem yani logoya bağıntılı, ilişkili olmalıdır. Logo renkleri çizim sitilleri ile bütün tasarımların uyum hatta ahenk içinde olması gerekir. Ayrıca yazı tipi gibi karakteristik özellikler asla değişmez, değiştirilmez. İlk tasarlandığında karar verilen yazı tipi kurumsal kimliğin tamamına uygulanmalıdır.

Şirketler İçin Kurumsal Kimliğin Önemi

Kurumsal kimlik şirketinizin en kolay reklam yapma şeklidir. Örneğin şirketinizin kurumsal kimliği yapılırken öyle güzel bir çanta, poşet tasarımı yapılırki onu taşıyan insanlar atmak istemezler ve sürekli onu kullanmak isterler. Ya da harika bir usb bellek tasarımı yaparsınız ve kullanan insanlar hiç yanından ayırmaz be her yerde dikkat çeker. Ya da harika bir bloknot yaptırırsınız sürekli masada kullanılır ve her müşteri sürekli sizin isminizi markanızı ezberler. Bu ve daha bir çok örnekle kurumsal kimliğin önemi bitmez.

Tasarlanırken alıntı yapılmamış, esinlenilmemiş sadece sizi anlatan sizin şirketinizin dinamiklerine ve hikayesine uygun logo tasarımı yapıyoruz.

Yenilikçi ve modern kartvizit tasarımları ile her toplantıda uzatmaktan gurur duyacağınız kartvizit tasarımları yapıyoruz.

Şirketinize uygun hem güzel gözükecek hem maliyetleri düşürecek antetli kağıt tasarımları yapıyoruz.

Şirketinizi yansıtan kurumsal kimliğinizin bir parçası diplomat zarf tasarımları yapıyoruz.

Personellerinizin yakalarına asmaktan gurur duyacağı yenilikçi personel id kart tasarımları yapıyoruz.

Hem kullanımı kolay hem maliyetleri düşük hem de şirketinizin kurumsallığına yakışacak personel üniforma tasarımları yapıyoruz.

Şirket araçlarınızı çok daha güzel gösterecek ve her hareketlerinde reklamınızı yapacak akılda kalıcı dikkat çekici araç giydirme tasarımları yapıyoruz.

Özel günler için şirketinizin adını en iyi şekilde temsil ettirecek özel ürünler için özel tasarımlar yapıyoruz.